آموزش اندیکاتور مک دی

اندیکاتور مک دی

یکی از شاخص ترین اندیکاتورهای مورد استفاده در میان فعالان بازار سرمایه، macd می باشد و ما در این بخش صعی خواهیم کرد به آموزش اندیکاتور مک دی بپردازیم.. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اندیکاتور مک دی از یک خط سیگنال و میله های هیستوگرام تشکیل شده است. البته شایان ذکر است که ما در این بخش به دو صورت به بررسی این اندیکاتور خواهیم پرداخت و این حالات عبارت اند از اندیکاتور مک دی قدیم و اندیکاتور مک دی جدید ، و ابتدا با حالت اول آغاز خواهیم کرد.

نوع قدیم :این نوع دارای دو خط است که خط سریعتر مک دی نامیده می شود و بیانگر اختلاف بین دو میانگین متحرک نمایی صاف تر حاصل از قیمت های پایانی است و خط کندتر معمولا یک میانگین صاف شده نمایی 9 دوره ای از خط مک دی است. اخطارهای خرید وفروش واقعی در زمان تقاطع دو خط صادر می شود. عبور رو به بالای خط سریعتر از خط کندتر اخطار خرید تلقی می شود . عبور رو به پایین خط سریعتر از خط کندتر اخطار فروش محسوب می شود. زمانی که این خطوط تا حدود زیادی در بالای خط صفر فاصله می گیرند شرایط خرید هیجانی محسوب می شود و همین طور وقتی در پایین خط صفر فاصله زیادی ایجاد می کنند فروش هیجانی رخ می دهد. بهترین اخطار خرید زمانی است که قیمت ها کاملا در پایین خط صفر قرار می گیرند.

اندیکاتور مک دی قدیم

نوع جدید: همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این نوع 2 خط آبی و قرمز را داریم و مشابه شکل قبل میله های هیستوگرام و خط صفر نیز وجود دارد. خط ابی تنظیمات آن کوتاه مدتت و نسبت به قیمت حساس تر است که آن را خط مک دی نام گذاری می کنند و خط قرمز که نسبتا بلند مدت تر بوده و نسبت به قیمت از حساسیت کمتری برخوردار است نیز خط اخطار می گویند.

اندیکاتور مک دی جدید

سیگنال خرید با اندیکاتور MACD

زمانی که خط آبی رنگ از پایین به بالا خط قرمز رنگ را قطع و میله های هیستوگرام نیز از فاز منفی به مثبت تغییر یافته باشند می توان آن را به عنوان سیگنال خرید با اندیکاتور MACD در نظر گرفت.

سیگنال فروش با اندیکاتور MACD

زمانی که خط آبی رنگ از بالا به پایین خط قرمز رنگ را قطع کند و میله های هیستوگرام نیز از فاز مثبت وارد فاز منفی شوند می توان آن را نشانه ای از سیگنال فروش با اندیکاتور مک دی در نظر گرفت. در میله های هیستوگرام نیز توجه داشته باشید که هر آنچه میله های هیستوگرام در فاز مثبت دارای درجه بزرگتری باشد می توان آن را به معنای خرید هیجانی تعریف کرد و اگر میله ها در فاز منفی دارای درجه بالایی باشند نیز می توان به معنای فروش هیجانی در نظر گرفت. نکته جالبی که در مورد خط سیگنال ، خط مک دی و میله هیستوگرام وجود دارد این موضوع می باشد که هر موقع خطوط سیگنال و مک دی به هم رسیده اند میله های هیستوگرام در فاز صفر قرار گرفته اند.

استفاده از این اندیکاتور نمی تواند به عنوان قاطعیت تمام در معاملات باشد و از نظر اطمینان می توان برای آن درصد بین 50 تا 60 درصد را در نظر گرفت زیرا این امکان وجود دارد که سیگنال توسط اندیکاتور صادر شود ولی نمودار قیمت هیچ تغییری نداشته باشد. در این بخش ما سعی کردیم به بررسی استراتژی تحلیل و آموزش اندیکاتور مک دی بپردازیم و در ادامه نیز سعی خواهیم کرد فیلم آموزشی به همراه تصاویر بیشتر از تحلیل سهام ها با استفاده از این اندیکاتور بپردازیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
34 ⁄ 17 =