الگوهای ابرسیاه و نفوذی

الگوهای ابرسیاه و نفوذی

الگوهای ابرسیاه و نفوذی

در این بخش قصد داریم آموزش تحلیل با الگوهای ابرسیاه و نفوذی را جهت ورود و خروج از سهم بپردازیم . این الگوها از دسته الگوهای بازگشتی و دوکندلی به شمار می آیند و در ادامه به بررسی جداگانه الگوهای ابرسیاه و نفوذی می پردازیم. الگوهای بازگشتی همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم به الگوهای گفته می شود که نشان می دهند روند فعلی قیمت سهام به اتمام رسیده و این احتمال وجود دارد روند جدیدی شروع شود. حال این تغییر روند می تواند نشانه ای از استراحت یا عکس شدن روند داشته باشد.

الگوی ابرسیاه

الگوی ابرسیاه

این الگو از دسته الگوهای بازگشتی به شمار می آید. همانطور که مشخص است ، الگوی ابرسیاه در انتهای یک روند صعودی رخ می دهد و نمایان شدن آن نشان دهنده ریزش سهم و به عنوان خروج از سهم به شمار می آید. این الگو از دسته الگوهای دوکندلی بازار به شمار می آید. شمع اول در این الگو باید توخالی و شمع دوم توپر باشد و همچنین شمع دوم از بالاترین قیمت شمع اول شروع می شود و قیمت بسته شدن آن حداقل تا 50 درصد شمع اول را پوشش می دهد. هر انچه شکاف بین شمع اول و دوم بیشتر باشد، نشان دهنده اعتبار بالاتر الگو است.

الگوی نفوذی

الگوی نفوذی

این الگو بر خلاف ابرسیاه است و در روند نزولی خود را نشان می دهد و به عنوان الگوهای برگشتی به شمار می آید. از الگوی نفوذی در شناسایی کف های قیمتی سهام استفاده می شود. شمع اول در این کندل توپر و شمع دوم توخالی است و شمع دوم از پایین ترین قیمت شمع اول شروع و بدنه آن تا 50 درصد شمع اول را باید بپوشاند.

2 Replies to “الگوهای ابرسیاه و نفوذی

  1. بسیار ممنونم از مطالبتون
    همه این مطالب در همه سایت ها هستن اما شما جوری این مطالب رو گفتید که فهمش خیلی سادس
    بسیار ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
36 ⁄ 18 =