الگو پوشا صعودی و نزولی

الگو پوشا صعودی و نزولی

در ادامه آموزش تحلیل تکنیکال با الگو های کندلی ، در این بخش به بررسی الگو پوشا صعودی و نزولی خواهیم پرداخت که این این الگوها جز الگوهای دو کندلی به شمار می آیند. الگو پوشا صعودی و نزولی از نوع الگوهای بازگشتی به شمار می آیند و در بخش های قبلی برای بسیاری از تحلیل های ارائه شده به رنگ کندل توجه ای نداشتیم اما در این قسمت، رنگ کندل بسیار مهم است .در ادامه به صورت مجزا به بررسی هر کدام از این الگوها خواهیم پرداخت.

الگو پوشای صعودی

الگو پوشای صعودی
الگو پوشای صعودی

الگو پوشای صعودی خود را در یک روند نزولی نشان می دهد و نشان دهنده کف سازی در روند است. شمع اول در این الگو توپر و شمع دوم نیز تو خالی و بزرگتر از شمع اول بوده و همچنین شمع دوم کاملا بدنه شمع اول را فراگرفته است. در این الگو بالاتر بودن حجم معاملات در شمع دوم نسبت به شمع اول یک امتیاز محسوب می شود. همواره در کف ها به دنبال پوشای صعودی باشید و مشابه پوشای نزولی ، این الگو نیز 2 کندلی بوده ولی می توانید تا چند کندل را نیز در نظر بگیرید و اگر شمع دوم در این الگو تعداد شمع قبل بیشتری را فراگرفت نشان دهنده قدرت الگو است.

الگو پوشای نزولی

الگو پوشای نزولی
الگو پوشای نزولی

الگو پوشای نزولی در روند صعودی و هنگامی که روند می خواهد بازگشت زند، خود را نشان می دهد. شمع اول در این الگو دارای بدنه خالی و کوتاه و شمع دوم دارای بدنه توپر و بزرگتر است. به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است حجم معاملات در شمع دوم بیشتر از شمع اول باشد. بدنه کندل دوم باید کاملا بدنه کندل اول را بپوشاند و در آن رنگ کندل ها کاملا اهیمت دارد. این الگو با دو شمع نیز می تواند شکل گیرد ولی اگر شمع دوم چند شمع قبل از خود را فراگرفت ، نشان از اهمیت بالاتر الگو دارد.

4 Replies to “الگو پوشا صعودی و نزولی

    1. منظور از کندل توپر کندل های قرمز رنگ بوده و منظور ما از کندل توخالی نیز کندل سبز است. به دلیل تغییر تصاویر این اشتباه به وجود آمده است.

    2. کندل تو خالی هما کندل های صعودی در اینجا به رنگ سبز می باشد.
      وتو پر همان نزولی است در اینجا به رنگ قرمز میباشد.

  1. پوشای نزولی در روند نزولی چه معنی ای داره؟
    در روند صعودی که معنیش میشه ریزش در روند نزولی رو میخوام بدونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 ⁄ 8 =