اندیکاتور SAR

اندیکاتور SAR

اندیکاتورها به ما نقاط بهینه برای ورود و خروج به سهم را نشان می دهند و اندیکاتور SAR نیز جز این قبیل از اندیکاتورها به شمار می آید. اندیکاتور سار به وسیله آقای ولز ابداع شد و ظاهر این اندیکاتور به صورت نقطه چین می باشد که گاهی در بالای نمودار قیمت و بعضی از مواقع نیز پایین نمودار قیمت واقع شده است.

زمانی که روند صعودی است، اندیکاتور sar در پایین نمودار قیمت قرار گرفته و مواقعی که روند نزولی است اندیکاتور در بالای نمودار قیمت واقع شده است. اندیکاتور SAR از دسته اندیکاتورهایی به شمار می آید که ما را در تشخیص پایان روند راهنمایی می کند. به ساده ترین شکل ممکن می توان اینگونه از این اندیکاتور سیگنال گرفت که زمانی نقطه چین ها زیر نمودار قیمت قرار دارند به ما سیگنال خرید می دهند و زمانی که نقطه چین ها بالای نمودار قرار گرفته اند به ما سیگنال فروش می دهند.

این اندیکاتور سار از دسته اندیکاتورهای پیروی روند به شمار می آید. خط های نقطه چین رسم شده توسط این اندیکاتور به عنوان ناحیه حمایتی و مقاومتی عمل می کنند. حال با استفاده از آن می توان به راحتی به تشخیص تغییر روند پرداخت به این صورت که زمانی نمودار قیمت در روند صعودی است و نقطه چین ها در پایین نمودار قیمت قرار دارند و به محض شکسته شدنه خط چین ها به سمت پایین توسط نمودار قیمت، حال روند صعودی به روند نزولی تبدیل می شود و نقطه چین ها حال از حمایت به مقاومت تبدیل خواهند شد.

برعکس این قضیه نیز وجود دارد ، زمانی که روند نزولی است و نقطه چین ها در بالای نمودار قیمت قرار دارند حال در صورتی که نمودار قیمت از پایین به سمت بالا نقطه چین ها را قطع کند، نشان دهنده تغییر روند بوده و نمودار از نزولی به صعودی تبدیل خواهد شد و نقطه چین ها این بار نقش حمایت را بازی خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 ⁄ 3 =